Kratka kominkowa

Przydatne informacje

rozmieszczenie kratek kominkowych Kratka to nie tylko ozdoba, jest istotnym elementem każdego kominka i pełni ważną funkcję w przekazywaniu ciepłego powietrza do pomieszczenia, w którym się znajduje. Układ przepływu powietrza chłodzi wkład zapobiegając jego przegrzaniu i ma duże znaczenie na sprawność kominka.

W systemie DGP, czyli dystrybucji gorącego powietrza przekazuje rozgrzane powietrze do sąsiadujących pomieszczeń. Przez lata zaniedbywana stała się ostatnio ważnym elementem stylizacji kominka. Kratka kominkowa do niedawna była nie tylko obowiązkowym elementem kominka, ale i jedną z jego głównych ozdób. W ostatnich latach przeszła gruntowną przemianę i po modernizacji zyskała nowe oblicze.

Nadal funkcjonuje i jest wykorzystywana do stylizacji i wyrazistej ozdoby kominka. Nowoczesne kominki w swojej stylizacji starają się ukryć kratkę, dlatego tradycyjną kratkę zastąpiono subtelną czasem nie widoczną na pierwszy rzut oka propozycją.
Dzisiaj ich funkcja nie ogranicza się tylko do przepływu powietrza, mogą być również wykorzystywane do aromaterapii. Znalezienie, więc kratki, która podkreśli styl waszego kominka nie stanowi większego problemu.